Duży biust i biustonosz

bawełna, angielskie róże na czarnym tle, tkaniny bawełna ze wzorem

Biustonosz dla dużego biustu

Duży biust – napisano już o nim sporo, ale nadal można by powiedzieć jeszcze wiele więcej. Każda kobieta i jej biust to niepowtarzalny przypadek. Dlatego temat biustonosza na duży biust powraca. Na szczęście rozmawiamy o tym coraz więcej i głośniej, więc także producenci bielizny poznają potrzeby dużego biustu coraz lepiej. Duży biust to nie wstyd, ale za to spory problem. Oczywiście głównie chodzi o wagę. Piersi ważą i to dużo – od kilku kilo do nawet kilkunastu.

Problemy dużego biustu

Noszenie takiego ciężaru ze sobą, wymaga specjalnego wsparcia. Co się stanie jeżeli nie pomożemy naszemu biustowi utrzymać się na swoim poziomie? Myślę, że każda kobieta z dużym biustem wie, o czym teraz mówię. Po pierwsze biust bez wsparcia w postaci dobrego biustonosza, poddaje się sile grawitacji – po prostu spada na brzuch. I będzie na nim leżeć dopóki go nie podniesiemy. Sam nie wróci na miejsce – będzie spadać niżej i niżej ciągnąc za sobą całą sylwetkę, czyli kręgosłup. Kręgosłup oczywiście będzie boleć, w tym samym czasie zacznie robić się garb na plecach. Do tego dochodzi rozciągnięta skóra. Kobiety z dużym biustem, bez wsparcia zazwyczaj chodzą pochylone do przodu, ugięte pod ciężarem biustu. Stąd na plecach robi się garb. Kolejną oznaką, że powinnaś zmienić biustonosz na biustonosz dla dużego biustu, są wyżłobienia po szelkach od biustonosza. Takie wąwozy na ramionach, ma każda kobieta o dużym biuście, której biustonosz ma za wąskie lub/i powyciągane szelki. Biustonosze, które muszą dźwigać spore ciężary, szybko tracą elastyczność w obwodzie, wtedy cały ciężar przenosi się na szelki, które coraz mocniej zaczynają wrzynać się w ramiona – nie ważne jak bardzo są szerokie. Kolejna oznaka, że Twój biustonosz nie radzi sobie z Twoim biustem, to zaczerwienienia a czasami nawet (szczególnie latem) odparzenia na skórze tuż pod biustonoszem. Jeżeli miski biustonosza nie trzymają biustu na danym poziomie, piersi będą nadal opadać na brzuch i podrażniać skórę.

Jak dbać o duży biust?

Dobry biustonosz, to podstawa. Nawet jeżeli jesteś młodą dziewczyną – zacznij wcześniej dbać o siebie! Nie chowaj swojego biustu w rozciągniętych albo przymałych biustonoszach. Nie kupuj biustonoszy w sieciówkach, tam nie znajdziesz, tego czego potrzebujesz. Jaki powinien być biustonosz na duży biust? O tym, w kolejnym wpisie na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *