Biustonosz. Jak się zmierzyć pod biustem?

Na początek zmierz się pod biustem. Znajdź lustro i metr krawiecki. Stań przed lustrem. Jeżeli masz mały lub średni biust zdejmij biustonosz – będzie Ci wygodniej. Jeżeli masz duży biust, załóż biustonosz miękki i krótki, czyli taki który pozwoli Ci ułożyć metr bezpośrednio na ciele pod biustem – nie na biustonoszu. W tym momencie ważne jest żebyś widziała czy metr układa się równo na linii pod biustem, czyli czy nie podjeżdża do góry albo nie obsuwa się w dół. Pomocne będzie drugie mniejsze lusterko, możesz umieścić je na szafce/stoliku za swoimi plecami i odpowiednio ustawić żeby widzieć swoje plecy w odbiciu. Metr powinien układać się równolegle do linii talii. Linia pod biustem, to linia na której będzie znajdował się obwód biustonosza, więc metr powinien ciasno przylegać do ciała. Tak samo ciasno będzie też przylegał gotowy biustonosz. Nie wkładaj palca pod metr. Napnij metr dobrze, ale bez wrzynania się w ciało.

Zmierz się pod biustem kilka razy i porównaj wyniki. Jeżeli widzisz rozbieżność, próbuj dalej aż wynik będzie taki sam.

Biustonosz. Jak się zmierzyć w biuście?

Teraz zmierz się w biuście. Do tego potrzebny będzie Ci miękki nieelastyczny biustonosz, niezależnie od wielkości biustu. Jeżeli masz mały biust możesz zmierzyć się stojąc prosto. Jeżeli masz średni i duży biust, który lekko opada pochyl się, tak aby biust uniósł się do góry. W takiej pozycji obejmij swój obwód metrem krawieckim w najszerszym punkcie – na wysokości brodawek. Metr powinien być na tyle ciasno, żeby brodawki leżały płasko – były na równo z resztą ciała. Pamiętaj aby metr leżał równo na linii pleców i biustu, równolegle do Twojego obwodu pod biustem. Metr powinien być napięty i ciasno przylegać do ciała, ale bez wrzynania się w ciało.

Zmierz się w biuście kilka razy i porównaj wyniki. Jeżeli widzisz rozbieżność, próbuj dalej aż wynik będzie taki sam.

UWAGA: Jeżeli masz znaczną asymetrię biustu (jedna pierś jest większa od drugiej), wymiar może być przekłamany – jedna miseczka będzie za duża a druga za mała. Wtedy wybierz biustonosz z wbudowaną kieszonką na wkładkę. Pomoże Ci wyrównać biust.

UWAGA: Jeżeli jesteś tuż przed lub rozpoczynasz menstruację albo są inne przyczyny, dla których Twoje ciało może gromadzić nadmiar płynów (być opuchnięte), wymiar może być przekłamany – miseczki będą za duże. Zmierz się kiedy Twoje ciało będzie miało naturalne wymiary.

Brawo! Masz już teraz swój rozmiar pod biustem i w biuście. Możesz przejść do naszej tabeli rozmiarów, żeby odnaleźć swój rozmiar biustonosza.

Jeżeli nie widzisz swojego rozmiaru w tabeli, lub masz problem z jego ustaleniem, skontaktuj się z nami, postaramy się pomóc.

Jak się zmierzyć? Majtki.

Zmierz się w talii. Talia to najwęższe miejsce Twojej sylwetki. Jeżeli masz chłopięcą sylwetkę lub z innego powodu masz problem z odnalezieniem swojej talii, możesz wyczuć ją palcami. Znajdź miejsce gdzie kończą się Twoje żebra. Obwód Twojej sylwetki poniżej linii zakończenia żeber to obwód Twojej talii.

Zmierz się w biodrach. Zmierz się w najszerszym miejscu bioder. To miejsce powinno znajdować się mniej więcej w połowie Twoich bioder.

Jeżeli masz wystający brzuszek, dodaj także trzeci wymiar – w wysokich biodrach, czyli w miejscu gdzie kończy się Twój brzuch a zaczynają biodra.

Brawo! Masz już wszystkie potrzebne wymiary. Przejdź do tabeli rozmiarów i wybierz swoje majtki.