Kochaj swoją bieliznę! Jak dbać o bieliznę, aby i ona pokochała Ciebie.

Jak dbać o bieliznę?

Zaczynamy od prania. Pierz swoją bieliznę często. Podobnie jak figi czy body, także biustonosz ma bezpośredni kontakt z Twoim ciałem. Każdy Twój ruch, to także ruch Twojego biustonosza. Wielokrotnie w ciągu dnia delikatnie ociera się o Twoje ciało zbierając z jego powierzchni Twój zapach i martwy naskórek. Pamiętaj więc o jego ciężkiej pracy i zadbaj o niego.

Jak prać bieliznę ręcznie?

Delikatnie przepłucz biustonosz w letniej wodzie z niewielką ilością łagodnego detergentu w płynie. Powtórz tą czynność kilka razy. Kiedy uznasz, że biustonosz jest już czysty, przepłucz go w czystej wodzie.

Nie wyciskaj, nie zwijaj, nie odkształcaj miseczek ani fiszbin. Dzięki temu zachowasz oryginalny kształt swojej bielizny.

Zawieś biustonosz i pozwól wodzie swobodnie odcieknąć.

Czy powinno się prać biustonosz w pralce?

Jeżeli twoja bielizna posiada fiszbiny i piankowe miseczki, rozważ pranie ręczne. Nawet w czasie najdelikatniejszego prania w pralce fiszbiny i miseczki mogą stracić swój oryginalny kształt.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na pranie w pralce, wybierz program do delikatnego prania bez wirowania i w temperaturze do 40 stopni. Wyższa temperatura może odbarwić materiał lub uszkodzić delikatną koronkę a także wpłynąć niekorzystnie na elastyczność taśm.

Przed umieszczeniem w pralce, zapnij biustonosz zabezpieczając haftki przed wyrządzeniem szkód w materiale. Włóż każdy biustonosz do oddzielnego woreczka. Pamiętaj o zasadzie nie mieszania kolorów. Użyj małej ilości łagodnego detergentu w płynie.

Zawieś biustonosz i pozwól wodzie swobodnie odcieknąć.

A zatem jak dbać o bieliznę? Z całą pewnością cierpliwie i wytrwale. Cały proces prania i suszenia bielizny jest bardziej czasochłonny, niż w przypadku innych części garderoby. Bielizna wymaga specjalnego traktowania, bo to wyjątkowa (według nas najważniejsza) część Twojej szafy. Bielizna wspiera w codziennym funkcjonowaniu niezwykle wrażliwe części Twojego ciała, więc warto utrzymywać jej dobrą kondycję, aby Twoje ciało miało wsparcie, którego potrzebuje.

Dodatkowo, jeżeli zadbasz o swoje biustonosze i majtki w odpowiedni sposób to w zamian, odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem przez długi czas.

Kochaj zatem swoją bieliznę, tak jak swoje ciało i dbaj o nią, aby i ona mogła dbać o Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *